Ticarette edonusum
 • Ticarette E-Dönüşüm ve Dijitalleşme Devri – İlk Adımlar

Nat Yazılım E-Ticarette E-Dönüşüm

Ticarette E-Dönüşüm ve Dijitalleşme Devri – İlk Adımlar

 

Dijital dönüşüm, uluslararası ticarete katılma maliyetlerini azalttı. Küresel değer zincirlerinin koordinasyonunu kolaylaştırdı, fikirlerin ve teknolojilerin yayılmasına yardımcı oldu. Bununla beraber küresel olarak daha fazla sayıda işletme ve tüketiciyi birbirine bağladı. Yeni iş modellerinin benimsenmesi daha karmaşık ticaret işlemlerini kolaylaştırdı ve politika sorunlarına çözüm oldu.

 

Hızlı ve birbirine bağlı dijital dünya, ticaretin fırsat ve faydalarının kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilmesini ve paylaşılmasını sağlamak için zorlukları aşmayı başardı.

 

Mal ve hizmet ticaretinin etkileri 2000li yılların başında %30 değerindeyken şimdi %97.8 değerinde veri analinize bağlıdır. Veriler sadece bir üretim aracı değil, aynı zamanda ticareti yapılabilen bir varlık, GVC’lerin organize edilmesi ve hizmetlerin sunulduğu araçtır. Bunun için Nat Yazılım’ın sunduğu gibi entegrasyonlar, bulut bilişim, Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi yeni ve hızla büyüyen hizmet tedarik modelleri, merkezi değerde önemli hale geldi.

Nat Yazılım E-Ticaret E-Dönüşüm

E-Fatura

E-Fatura sistemine geçiş ürünlerin miktarlarının güncellenmesinden senelik fiyat analizlerinin yapılmasına kadar birçok alanda kolaylık sağlamaktadır. Bu alanda müşterilere gönderimin de online olarak yapılması elde edilen hızı ve doğa dostu tutumu pekiştirmektedir.

Fatura sisteminin dijital hale getirilmesi sistemin genel anlamda son senelerin trendlerine ve teknik gelişmelerine entegre olmasında büyük öneme sahiptir.

 

Örneğin bir ürün satıldığı zaman otomatik olarak faturanın hemen sonrasında ürün adedinde düşüşün sağlanması temel faydalardan bir tanesidir. Bu alandaki manuel hesaplamayı sistemin otomatiğe bağlaması hata payını sıfıra indirir.

 

E-Arşiv

E-Arşiv sistemi bir ticarethanede üretilen tüm dokümanların ve sağlanması gereken tüm belgelerin online sisteme aktarılması anlamına gelmektedir. Yapılan incelemelere bakıldığı zaman özellikle verimliliğin ve hızın E-Arşiv sisteminde ne derece yüksek olduğu görülmektedir. En kısa sürede yüksek verimlilik elde ederken aynı zamanda bu dokümanların muhafaza edilmesi süreci hakkında da dikkatli olmanız gerekmektedir.

 

Nat Yazılım olarak; E-Arşiv sistemlerinin kusursuz bir biçimde işlemesinin yanı sıra aynı zamanda sorunsuz muhafaza edilmesi ve güvenliğin yüksek seviyeye çıkarılması konusunda da büyük çaba sarf etmekteyiz. Bu alanda daha öncesinde hizmet alan firmalarımızdan konu ile alakalı fikir alırsanız oluşturulan sistemin piyasada ne derece fark yaratan bir nitelikte olduğunu daha net bir biçimde görebilirsiniz.

 

E-İrsaliye

E-İrsaliye seçeneklerinin hukuki alanda geçerliliğinin olması için şu bilgileri muhakkak bulundurması gerekmektedir;

   • Satıcının bilgileri
   • Satılan ürün
   • Satış karşılığında alınan maddi bedel
   • Satış tarihi

Bu detayların her biri düşünülerek irsaliyenin hazırlanması mümkün kılınmaktadır. Satış sonrasında bu belgelerin muhafaza edilmesi ve online sistem üzerinden oluşturulması verimliliği üst seviyeye çıkaracak olan seçenekler arasında yer almaktadır.

 

E-Defter

E- Defter sistemi son senelerde dijitalleşme alanında atılan en temel adımlar arasında kendini göstermektedir. Bu noktada Vergi Usul Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu kapsamında oluşturulması gereken defterlerin dijital hali olarak düşünülebilir. Sistem tam manası ile devlet kurumları tarafından da desteklendiği için bu alanda yazılım ya da online sisteme geçiş ile alakalı tek bir aksaklık dahi yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

E-Mutabakat

E-Mutabakat sistemi alacaklı ve borçlu arasındaki ilişkinin tüm detaylarının direkt olarak online belge üzerinden gösterilmesi anlamına gelmektedir. En kısa süre içerisinde mutabakat namenin oluşturulması için uygun altyapı oluşturulmuştur.

Nat Yazılım olarak bu alanda nitelikli ve kusursuz bir borç-alacaklı durumunu belirten dokümanın oluşturulmasını temel öncelik olarak belirlemiş bulunmaktayız.

 

E-Yedekleme

E-Yedekleme sistemi kişilerin online veri tabanı kullanarak ürettiği dokümanların bir nüshasının da farklı bir depolama alanında saklanması anlamına gelmektedir. En kısa süre içerisinde yüksek verimlilik ile sürecin şekillendirilmesi için uygun altyapı oluşturulmaktadır. E-Yedekleme sistemi özellikle kurumsal manada hizmet veren ticarethaneler için bir gereksinimdir. Bu alanda tek bir aksaklık dahi meydana geldiği zaman en azından dokümanlarının yedeklerinin muhafaza edilmesi sürecin yeniden şekillendirilmesini daha kolay hale getirecektir.

 

E-İmza

E- İmza son dönemlerin devrim niteliğinde adımları arasında bulunmaktadır.

Nat Yazılım E-İmza

Bu noktada kurumların faturalandırma süreçlerinde ya da direkt olarak onay gerektiren evrakların şekillendirilmesinde büyük bir önem arz etmektedir. E-İmza kullanım aşamasında ve oluşturma sürecinde güvenilirliğin dikkatli şekilde incelenmesi gerekmektedir.

 

Bu oluşturma sürecinde E-İmzanın suistimal edilmemesi için gerekli olan tüm önlemler bizzat firmamız tarafından alınmaktadır. Kullanımın farklı bireylerin eline geçmesi gibi bir durum meydana gelmemesi adına da gerekli olan tüm önlemler alınmıştır. Özellikle kurumsal olarak hizmet veren sistemlerin evrak üretimini minimum seviyeye çekmek ve doğa ile de uyum içerisinde bir prensip belirlenmesi için E-İmza devrimsel bir adım niteliğindedir.

 

E-Dönüşüm İçin Başvurular & İlk Adımlar

E-Dönüşüm için başvurular ilk adımlar; sizin adınıza direkt olarak firmamız tarafından tamamlanacaktır. Ekonomik alanlarda online sisteme geçiş sağlanırken özellikle güvenlik konusunda dikkatli olmalısınız. Online sistemde gerçekleşen güvenlik sorunlarının hem piyasadaki prestijinize hem de direkt olarak kazanımlarınıza mal olacağını da net bir biçimde bilmelisiniz.

 

Bu alanda gerekli olan tüm güvenlik önlemleri ve şifreleme seçenekleri firmamız tarafından sağlanacaktır. Sistem kullanımı kapsamında iki uçlu şifrelemenin en temel aşamalardan biri olduğu da dikkate alınmalıdır. Bu alanda yazılım sistemlerimizin her birinde nitelikli bir alt yapı kapsamında online doküman sistemi şekillendirilmektedir.

 

Ticarette E-Dönüşümün Önemi

Ticarette E-Dönüşüm önemi kapsamında hem son trendlere ayak uydurmak ve global gelişmelerin gerisinde kalmamak hem de direkt olarak doğayı korumak adına minimum kağıt harcamasında destekte bulunmak sizin için verimliliğin en temel adreslerinden bir tanesi olacaktır. E-dönüşüm kapsamında hem firmanızın prestijine hem de doğaya katkı sağlamış olacaksınız.

 

Nat Yazılım ile E-Dönüşümünüzü Gerçekleştirin

Nat Yazılım ile E-Dönüşümünüzü gerçekleştirin ve süreç içerisinde güvenlik ile alakalı tek bir sorun dahi yaşamadan sürecin devamlılığını sağlayın. En kısa süre içerisinde online sisteme geçerek yüksek verimlilik elde etmeniz için uzun senelerin tecrübesi ve uzman kadro ile hizmet vermekteyiz. Dijital dünyaya adım atmak ve şirketinizi güncele uyarlamak isterseniz, bizi aramanız yeterlidir.

 

Nat Yazılım ile E-Dönüşümünüzü Gerçekleştirin
B2B,E-TİCARET,SAHA SATIŞ,E-TAHSİLAT VE DAHA FAZLASI İÇİN

Sitemizde kullanıcı deneyimini geliştirmek için çerezler kullanılmaktadır.Sitemizi kullanmaya devam etmeden önce çerez politikamızı.