Kampanyalar için Bize Ulaşın

Mobil E-Ticarete Geçiş Yapmak & İlk Adımlar

Mobil E-Ticarete Ge�i� Yapmak & �lk Ad�mla

Mobil E-Ticarete Geçiş Yapmak & İlk Adımlar

2022-08-31 10:47:24

M-ticaret olarak da bilinen mobil e-ticaret, cep telefonlarında veya tabletlerde işlenen online satış işlemleri şeklinde tanımlanabilir. Bu cihazlar, online ürün satın alma işlemlerini gerçekleştiren bilgisayar ağlarıyla etkileşime girerler.

2021 yılına kadar e-ticaret işlemlerinin %54’ünün mobil cihazlar ile geçekleşmesi bekleniyor.

Müşteriler, alışveriş yapmak için mobil cihaz kullanmaya ek olarak, mağazaya gitmeden önce satın almaya karar vermek ve alternatifleri araştırmak için akıllı cep telefonlarını kullanır. Yapılan araştırmalara göre; müşterilerin yaklaşık %73’ü bir mağazadan alışveriş yapmadan önce internete göz atmayı sevdiklerini söylüyor.

Bizler Nat Yazılım olarak, e-ticaretin büyümesini takip ediyoruz. 2019 yılında online trafiğin %57’sinin, e-ticaretin doğası üzerinde net bir etkisi olan mobil cihazlardan ve tabletlerden geldiğini tespit ettik.

Mobil alışveriş ile müşterilerin konforu artmıştır. Türkiye ve dünyada gerçekleşmekte olan dijital pazarda önemli bir yere sahip olan mobil e-ticaret, her geçen yıl payını artırmaya devam etmektedir.

2010’lu Yıllarda Mobil E-Ticarete Bir Bakış

2010’lu yıllarda mobil e-ticaret bir nevi başlangıç adımı olarak görüldü. Bu alanda akıllı telefonların yaygınlaşması ve her bütçeden tasarımların ortaya çıkması ile beraber halkın birçok kesimine hitap eden bir alan haline geldi.

İlk yıllarda, “Acaba mobil cihazlarla internetten alışveriş yapmak güvenilir midir?” sorusu akıllara takılırken, bu on yılın sonuna gelindiğinde, normal alışverişe oranla online sistemlerin kullanımının çok daha hızlı bir artış gösterdiği fark edildi.

Sizler de en kısa sürede yüksek verimlilik elde etmek isterseniz doğru noktadasınız. Bu alanda yaşanan tüm gelişmelerin ve trendlerin takip edilerek firmamız tarafından nitelikli bir dönüşüm sağlanacağı garanti edilmektedir.

2020’li Yıllarda Mobil E-Ticaretten Beklentiler

2020’li yıllarda mobil e-ticaretten beklentiler özellikle hız konusunda daha net bir girişim istenmesi yönündedir. Müşteriler ne kadar hızlı bir şekilde bilgi alıp ürünlerine kavuşursa, elde edilecek olan yapının kendini bir kademe daha yükselteceği, satışlarında artış yaşanabileceği kanıtlarla birlikte fark edilmektedir.

Ürün çeşitlendirilmesi ve ödeme güvenilirliği konusunda da daha net adımların atılması, 2020’li yıllarda mobil e-ticaret trendlerinde beklenen durumlar arasında görülüyor. Online olarak satışa çıkarılan ürünlerin orijinalliğinin kontrol edilmesi için ayrıca bir ek sistem hazırlanması da müşteriler tarafından net şekilde talep edilen unsurlar arasında kendini göstermektedir. Kısa sürede hem güvenilir hem de hızlı bir şekilde alışveriş adımlarının tamamlanması, nitelikli duruşun temel adresi olacaktır.

Mobil E-Ticarete Adım Atmak

Mobil e-ticarete adım atmak sadece kurumsal manada hizmet veren firmalara özgü bir durum değildir. Dileyen küçük işletmelerin de mobil e-ticaret üzerinden satış yapmaya başlaması, normal koşullarda asla hedef kitlesinde olmayan ve ulaşım sağlayamayacağı kişilere dahi çok kolay ve sorunsuz bir şekilde ulaşımı mümkün kılmaktadır.

M-ticaret sadece ulusal değil uluslararası arenada da muntazam bir satış eğrisi oluşturma imkanı sunmaktadır.

Mobil Uyumlu E-Ticaret Siteleri

Mobil Uyumlu E-Ticaret Siteleri

Mobil uyumlu ticaret sitelerine tabletleriniz ya da telefonlarınız üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Bu noktada sitelerin erişilebilirliği ne derece yüksek olur ve kullanımı da kolaylaşırsa elde edilecek olan memnuniyet o kadar artış sağlayacaktır.

Mobil Uyumlu Pazaryerleri

Sadece uygulama oluşturmak değil aynı zamanda hali hazırda hizmet veren uygulamalar üzerinden satış yapma fırsatını da yakalayabilirsiniz. eBay ya da Amazon bunlardan sadece bazılarıdır. Yerel olarak hizmet veren Hepsiburada ya da Gittigidiyor gibi sistemler üzerinden de satış yapabilme fırsatı elde edebilirsiniz. Bu alanlarda özellikle dropshipping yapmak için bir kullanıcı hesabı oluşturmak da verimliliği artıracaktır.

Kullanıcı Deneyimini Arttıracak Dokunuşlar

E-Ticaret

Kullanıcıların mobil erişim işlemlerini kolaylaştıracak ve daha hızlı güvenilir şekilde erişim işlemlerini tamamlayacak bir alt yapının oluşturulması, sizin için yüksek verimliliğin adreslerinden olacaktır. Kullanıcı deneyiminin nitelikli olması kullanımı kolay arayüz ve bunun yanı sıra mali alanda da sorunsuz bir alt yapıdan kaynaklanmaktadır. Nat Yazılım olarak kullanıcıların istekleri ile tam uyumlu girişimlerde bulunuyoruz.

Hızlı ve Bir O Kadar Düzenli Uygulamalar

Erişim adımının mobil ve masaüstü versiyon üzerinden oldukça kolay bir biçimde sağlanması, elde edilecek olan verimliliği en yüksek dereceye çıkaracaktır. Cihaz ve tarayıcı uyumluluğuna da ayrıca dikkat edilmelidir.

Güven Veren Bir Uygulama Görünümü

Uygulamanın sadece kullanım kolaylığı değil aynı zamanda global trendleri takip ederek güvenilir bir portre çizmesi de büyük önem arz etmektedir. Bu alanda siteye alınan reklamlar bile algıyı değiştirebilmektedir.

Basitleştirilmiş Satın Alma Süreci

Ürünlerin sepete eklenmesinden ödeme adımının tamamlanmasına kadar bu alanda herhangi bir tecrübesi olmayan isimlerin dahi sorunsuz işlem gerçekleştirmesi hedeflenmelidir.

Mobil Uyumlu Destek ve Satış Asistanı Hizmetleri

Nat Yazılım olarak alt yapının hazırlanması ve satış sürecinin nitelikli hale getirilmesi alanında kusursuz bir hizmet sunmaktayız. Verimli satış süreci bu şekilde daha erişilebilir bir hal alacaktır.

Mobil Uyumlu E-Ticaret Paketleri ile İlk Adımı Nat Yazılım’da Atın!

Mobil uyumlu e-ticaret paketleri ile ilk adımı Nat Yazılım’da atın ve uluslararası arenaya yazılım konusunda tek bir eksiğiniz dahi olmadan giriş yapın. Sadece internet üzerinden erişim sağlanacak olan sitenin tasarlanmasında değil, aynı zamanda online dokümanların hazırlanmasından hukuki gereklerin yerine getirilmesine kadar muntazam bir hizmet eğrisini, sizler için oluşturuyoruz.

 

Nat Yazılım E-Ticaret


© 2022 Copyright - NAT Yazılım